Багато хто задається питанням, яку тварину завести для дитини. Якщо у вас немає часу доглядати собаку і кішку, гризун здається ідеальним. Як правильно доглядати за шиншилами?

Вибираємо клітинку

Шиншили - це тварини, які люблять підніматися на висоту і стрибати з полиці на полицю. Ось чому ви не повинні тримати їх у тераріумі або у звичайній клітці. Виразно краще вибрати велику клітинку, мінімум 60х80 сантиметрів. Безглуздо купувати таких гризунів, коли немає місця для клітки такого розміру.
Читайте також: Як правильно вибрати корм для кішок

Для клітини шиншили добре мати кілька рівнів, тунелі між ними, мости та гамаки. Що важливо - полиці повинні бути дерев'яними, стійкими та дозволяти вихованцям здійснювати стрибки. Клітина з дротяними рівнями або гілками є загрозою для тварини.

Також у клітці має мити місце для «відпочинку», будиночок, де тварина почуватиметься у безпеці, особливо протягом дня, коли вони сплять.

Годування шиншил

Сіно є основною їжею для шиншил. Воно повинне становити 75-90 % добового раціону такого гризуна. Крім сіна, ви повинні купити спеціальний корм для шиншил. На додаток до сіна та корму, шиншила буде корисна свіжа трава. У кожної шиншили свої переваги. Варто розпочати з листя малини чи листя берези. Згодом можна купити й інші.
Слідкуйте за тим, щоб у тварини завжди була вода. Найкраще, якщо напувалка буде металевою з кріпленням до клітини, щоб тварина не перевертала її.

Читайте також: Чи можна давати активоване вугілля собаці?

Іграшки для шиншил
Так як шиншили проводять практично все своє життя в клітці, завдання господаря - максимально урізноманітнити дозвілля свого вихованця. На допомогу йому приходять різні іграшки, які зроблять життя в обмеженому просторі веселішим.

Шиншилла оцінить бігове колесо. Колеса для шиншил бувають чотирьох видів: пластикові, металеві, алюмінієві та дерев'яні.

Сходи в клітці - чудовий тренажер для лапок шиншили. Від природи у них слабкі передні лапи, тому регулярне пересування вгору і вниз сходами зможе зміцнити їх кінцівки.
Шиншили люблять носитися по будь-яких тунелях, особливо якщо в них передбачені різні повороти та додаткові виходи. Найпоширеніші матеріали, які використовують для виготовлення тунелів для гризунів – пластик та дерево.

23.09.2017